Tüm ürünlerde ücretsiz kargo

Sepet

Totzee - Yenidoğan Bebeklerinizi Fotoğraflamak İçin 12 İpucu

Yenidoğan Bebeklerinizi Fotoğraflamak İçin 12 İpucu

Artık küçüğünüz evinize katıldığına göre, sevimli fotoğraflar çekmenin ve sonsuza kadar hatırlamak isteyeceğiniz tatlı anları yakalamanın zamanı geldi.İster bebeğinizin fotoğraflarını çekmek için yeni doğmuş bir fotoğrafçı kullanmayı planlıyor olun ister kendiniz çekin, bu ipuçları güzel fotoğraflar yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Yenidoğan bebek fotoğrafları ne zaman çekilmeli?
Çoğu fotoğrafçı, yedi ila 14 gün arasında yeni doğmuş bir bebeğin fotoğrafını çekmeyi önerir. İlk bir veya iki haftadan sonra bebekler çok daha uyanık hale gelir ve bu da uykulu bebek fotoğraflarını çekmeyi zorlaştırır. Bebeğiniz biraz daha büyükse, fotoğraf çekimini bebeğinizin uyku saatlerine göre planlayın.

Önce güvenlik
Özellikle fotoğrafı siz çekeceksiniz ve aksesuarlar kullanmayı düşünüyorsanız bebeğinizin yakınında başka bir yetişkin bulundurmanız faydalı olabilir. Elbette hiçbir fotoğraf bebeğinizin güvenliğini riske atmaya değmez.

Bebeğinizin saçını ve cildini mükemmelleştirin
Bebeğinizin cildinin parlak görünmesine neden olabileceğinden, fotoğraf çekiminizin yapıldığı gün bebeğinize aşırı bebek losyonu sürmekten kaçının. Yumuşak, kabarık saçlar için, seanstan önce bebeğinizin saçını temizlemek için ılık bir bez kullanın.

Doğru kıyafetleri seçmek
Bebeğinizin fotoğraf çekimi için iki veya üç farklı stil düzenleyebilirsiniz. Vakit kazanmak adına giydirmek istediğiniz kıyafetler ve aksesuarların fotoğraf çekimi yapacağınız yere yakın olmasını tavsiye ederiz.  Bir kıyafetin kirlenmesi durumunda yedek kıyafetler her zaman iyi bir fikirdir. Kazalar her zaman olabilir Fotoğraflarda bebeğinizle birlikte olmayı planlıyorsanız, kalın takılardan kaçının ve bebeğinizin giydiği kıyafetten rahatsız olmayacak nötr renkler ve yumuşak kumaşlar tercih edin.

Bebek bezleri hakkında ne yapmalı
Seanstan yaklaşık 30 dakika ila bir saat önce bebeğinizin altını değiştirin ve bezinin cildinde kırmızı iz ve bez çizgilerini önleyecek kadar gevşek olduğundan emin olun. Bebeğinizin cildini sergilemeyi planlıyorsanız, önceden soyun ve fotoğraf zamanı gelene kadar sıcak kalmaları için kundaklayın.

Fotoğraflar öncesi yemek
Bebeğinizi fotoğraf çekiminizden yaklaşık iki saat önce besleyin. Dolu bir göbek mutlu bir bebeğe eşittir. Bu nedenle bebeğiniz huysuzlanmaya başlarsa, hızlı bir besleme ve biraz sarılmak için biraz ara vermekten çekinmeyin. Bebeğinizi beslerken daha samimi çekimler yapmak için bu anlardan yararlanın.

Kardeşler ve evcil hayvanlarla anları yakalayın
Fotoğraf çekimi yeni doğan bebeğinize odaklanmış olsa da, bu diğer aile üyelerinin görünemeyeceği anlamına gelmez! Bebeğiniz ve büyük kardeşler veya dört ayaklı aile üyeleriniz arasındaki doğal, samimi anları yakalamayı hedefleyin. Seanstan birkaç dakika önce, bebeğin üzülmemesi için sessiz ve sakin olmak gibi büyük kardeşlerden ne beklendiğini açıklamak için zaman ayırın. Evcil hayvanları dahil etmeyi planlıyorsanız, herkesi güvende ve mutlu tutmak için her zaman bir yetişkinin onları tuttuğundan emin olun.

Doğal tutun
İç mekan aydınlatması, hatta stüdyo aydınlatması bile zorlu olabilir. En iyi fotoğraflar için, mümkün olduğunca doğal pencere ışığından yararlanın; akşam ışığı genellikle en iyi sonucu verir. Doğal ışık bile yumuşak olmalıdır, bu nedenle güneşli bir günde doğrudan ışık alan pencerelerden kaçının - örneğin: bir sabah fotoğraf çekimi sırasında doğuya bakan pencerelerden kaçının.

Tüm açılardan yakalayın
Örneğin, bebeğinizin sepetteki bir pozu, çeşitli açılardan çekilmişse size en az üç farklı fotoğraf vermelidir. Her pozu doğrudan bebeğinizin üzerinden, bebeğinizin önünden ve yandan veya açılı olarak çekmeyi deneyin.

Önceki gönderi
Sonraki gönderi

Yorum bırakın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır