Tüm ürünlerde ücretsiz kargo

Sepet

Bebeğin Hızlıca Uykuya Dalamamasının 4 Nedeni Totzee

Bebeğin Hızlıca Uykuya Dalamamasının 4 Nedeni

Bebeğinizi uyutmakta zorlanıyor musunuz? Bu, birçok yeni ebeveyn arasında yaygın bir sorundur, bu nedenle yalnız olmadığınızı bilin. Bebeğinizin uyku düzenini anlamak biraz zaman alabilir, ancak soruna katkıda bulunan başka faktörler de olabilir.

Burada, bebeğinizin hızlıca uykuya dalamamasının en yaygın nedenlerini ve uyku döngüsünü iyileştirmeye yardımcı olacak bazı yararlı ipuçlarını bir araya getirdik.

Doğal Uyku Düzenleriyle Eşzamanlı Olmak

Çocuğunuzun gece uykusunu en iyi şekilde alabilmesi için doğal uyku ritimleriyle uyumlu olması gerekir. Buradaki ana sorun, yeni doğanların iç saatleri henüz tam olarak oluşmadığından 24 saatten daha kısa döngülere sahip olmasıdır. Bu nedenle, uyumaları gerekiyorsa daha planlı bir uyku programı geliştirmelerine yardımcı oluncaya kadar ihtiyaç duydukları dinlenmeye hemen başlamalarına izin vermek en iyisidir. Elbette, bu arada yapabileceğiniz pek bir şey yok, çünkü bu zamanla olan bir şey!

Çok Gürültü Olması

Tıpkı bir yetişkin gibi, evin etrafında olup biten tüm eğlence ve kargaşayı duyabiliyorsa, bebeğinizin uykuya dalması zor olabilir! Ortam seslerini azaltmaya yardımcı olması için beyaz gürültü sesi kullanmayı deneyebilir veya daha kolay uyumalarına yardımcı olmak adına ortamdaki sesleri azaltmayı deneyebilirsiniz. Sessiz olduğunuzu düşündüğünüzde bile onların duyabilmelerine şaşıracaksınız.

Yerleşik Alışkanlıkları Yoktur

Uyku vakti rutini, bebeğinizin sakinleşmesine ve uykuya hazırlanmasına yardımcı olabilir. Örneğin, ışıkları kısmayı, sakinleştirici bir müzik çalmayı ve bebeğinize nazikçe masaj yapmayı veya sallamayı deneyin. Bebeğiniz yaklaşık iki aylık olduğunda daha öngörülebilir bir uyku rutini oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu, bebeğinize her gece aynı saatte uyumayı öğretecek ve rutini uykuyla ilişkilendirmeye başlayacaktır.

Rahatlık

En sağlıklı uykuyu almak için bebeğinizin kendini rahat hissetmesi gerekir. Çoğu bebek uykuya dalmak için rahat bir ortamı tercih eder. Bebeğinizin kendini daha güvende hissetmesine yardımcı olmanın bir yolu, onu bebek uyku tulumuyla güvenli bir şekilde giydirmektir. Uyku tulumları, kendilerini rahat hissetmelerini sağlayan ancak daha fazla hareket özgürlüğüne sahip giyilebilir bir battaniye gibidir. Bu tür uyku tulumları da yüzde yüz güvenlidir çünkü bebeğe sabitlenir ve ekstra kumaşın sorun yaratmasına izin vermez. Bebeğinizin seveceğini bildiğimiz için Totzee’de bunlardan bol miktarda bulunmaktadır.

Bebeğinizin neden hızlı bir şekilde uykuya dalmadığını merak ediyorsanız bu faktörlerden herhangi biri olabilir.

Sonraki gönderi

Yorum bırakın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır