Tüm ürünlerde ücretsiz kargo

Sepet

Bebeğiniz İçin Güvenli Bir Uyku Ortamı Yaratmak Totzee

Bebeğiniz İçin Güvenli Bir Uyku Ortamı Yaratmak

Birçok ebeveyn, kendilerini yeni doğan bebeklerinin güvenli bir şekilde nefes aldıklarından emin olmak için her gece birkaç kez kontrol ederken bulurlar. İşte bebeğiniz için önemli ve güvenli uyku kurallarının bir rehberi.

Her Zaman Beşikte Olmalı!

Yorgunluk potansiyelinizi ne kadar fazla arttıracak olursa olsun, bebeğinizle yatağı paylaşmanız veya bir kanepede ya da başka bir yumuşak yatakta uyumasına izin vermeniz önerilmez. Bebeğiniz için en güvenli yer beşiğidir.

Beşiği Altı Aydan Bir Yıla Kadar Odanızda Tutun

Amerikan Pediatri Akademisi’nin yeni güvenli uyku kurallarına göre, bebeğinizin beşiğini en az altı ay odanızda tutmanız öneriliyor. Oda paylaşımı, daha düşük Ani Bebek Ölümü Sendromu (SIDS) riskine yol açar. Ayrıca bebeğinizin sadece birkaç metre uzakta olduğunu bilerek daha rahat uyuyacaksınız!

Bebeğinizi Sırt Üstü Yatacak Şekilde Yerleştirin

Tüm bebekler uyumaları için sırt üstü yatırılmalıdır. Bu pozisyonda daha hafif bir uykuya sahip olabilirler ancak yine de en sağlıklı uyku yöntemi budur. Bebeğinizin sırt üstü uyurken bir çeşit örtüyle rahatlayacağını düşünüyorsanız bebek uyku tulumu en güvenli ve mükemmel bir çözümdür.

Gevşek Nesnelerden veya Tamponlardan Kaçının

Bebeğiniz uyurken güvende olduğundan emin olmak için beşiğinde onları tehlikeye atabilecek herhangi bir nesne olup olmadığını kendinize sormanız önemlidir. Örnekler arasında gevşek battaniyeler, oyuncaklar ve benzeri eşyalar bulunur. Tamponlar, bebeğinizi korumak için tasarlanmış olsalar da devrilebilecekleri ve SIDS (Ani Bebek Ölümü Sendromu) riskini artırabilecekleri için aslında bir güvenlik sorunu oluşturmaktadır.

Bebek Uyku Tulumu Kullanın

Gevşek battaniyeler güvensiz kabul edildiğinden, onları bir bebek uyku tulumuna koymayı düşünün! Konforlu ve rahattırlar, dolanma veya üşümüş olarak uyanma tehlikesi olmadan beşikte sırtüstü yatabilirler. Kıştan koruyucu kapitone, orta kalınlıkta polar ve pamuklu hafif modellere kadar bebeğin şimdiye kadarki en iyi ve en güvenli gece uykusunu almasını sağlayan, farklı sıcaklık seviyelerinde her türden farklı bebek uyku tulumlarımız mevcuttur!

Bebeğinizi uyurken konforlu ve rahat tutmak söz konusu olduğunda güvenliğini de unutmamalısınız. Bu temel proaktif ipuçlarıyla anne ve baba, bebeklerinin güvenlik risklerine karşı daha iyi korunduğunu bilerek rahatlayacaklardır. Süper yumuşak, sıkı ve koruyucu bebek yatağı ve uyku aksesuarları için ürünlerimizi inceleyin!
Önceki gönderi
Sonraki gönderi

Yorum bırakın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır