Tüm ürünlerde ücretsiz kargo

Sepet

Totzee - Bebeğinizin Altını Günde Kaç Kere Değiştirmelisiniz? Totzee

Bebeğinizin Altını Günde Kaç Kere Değiştirmelisiniz?

Bebeğinizin hayatının ilk iki yılında, zamanınızın çoğunu bez değiştirmekle geçireceksiniz. Peki bir bebek günde kaç bez kullanır biliyor musunuz?

 

Pratik yaparak giderek hızlanacağınız bebeğinizin bezini değiştirme aktivitesi alsında bebeğinizin sağılğıyla ilgili de bazı ip uçları verebilir. Yani, yeterince ıslak bez değiştirmezseniz, bu bebeğinizin susuz kaldığı anlamına gelebilir; ve kirli bezleri değiştirmezseniz kabız olabilirler.

 

Günde kaç bez değiştirmeliyim?

Yeni doğan bebekler günde yaklaşık 10 ila 12 arası bez kirletir. İlk 1 ila 2 aydan sonra günde 8 ila 10 adede düşer ve 5. aydan sonra ortlama 8 adede kadar iner.    

 

Bezi ıslak veya kirli olduğunu fark ettiğiniz anda değiştirmeniz önemlidir. Emiciliğinden dolayı bezin ilk kirlendiği anı farketmek zordur. Bu yüzden isiliği önlemek için bebeğinizin bezini sık sık kontrol etmelisiniz.

 

Son olarak, “bir bebek günde kaç bez kullanır?” bir yaklaşımdır. Her insan farklı olduğu gibi her bebek te farklıdır ve diğer bebeklerden daha fazla veya daha az çocuk bezi kullanabilirler. Ayrıca, bebek bezi değiştirme sayısının bebeğinizi nasıl beslediğinize (emzirme veya mama) bağlı olarak değişeceğini bilmek önemlidir. Formül yavaş sindirildiğinden, bebeğiniz emzirildiğine göre daha az kaka yapacak ve bu da daha az çocuk bezi kullanmasına neden olacaktır.

Önceki gönderi
Sonraki gönderi

Yorum bırakın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır